piątek, 27 maja 2011

Zjazd Absolwentów



Bez zbędnych ceregieli - będę od 12 00 do 16 00, gdyby ktoś z byłego III roku chciał pogawędzić ;)

środa, 18 maja 2011

Konkurs sztuki na bilbordach Art Moves 2011. Zmierz się z tematem!


http://www.artmovesfestival.org/polski/aktualnoscipl.html

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każdy artysta zainteresowany sztuką na bilbordach. Prace można nadsyłać do dnia 20.07.2011 drogą elektroniczną na adres: artmoves@tlen.pl
10 najlepszych prac pokażemy na bilbordach w trakcie Festiwalu Art Moves we wrześniu / październiku 2011 w Toruniu. Twórca najlepszej pracy otrzyma główną nagrodę w wysokości 10.000 PLN.

W tym roku artyści są zaproszeni do twórczej interpretacji hasła: „Rzeczywistość czy fikcja? Udajmy, że tego nie ma”.

Konkursowe hasło można traktować jako pewnego rodzaju metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Jest to pytanie o to, czy to z czym mamy zwykle do czynienia jest realne czy fikcyjne i jak można odróżnić jedno od drugiego? Pytanie to równocześnie zachęca do namysłu nad tym, co my jako pojedyncze jednostki ludzkie, jak i całe zbiorowości staramy się ukryć. Czy są takie zjawiska, procesy, wydarzenia, których staramy się nie dostrzegać i udajemy, że "tego nie ma"? Czy takie procesy społeczne jak narastający poziom lęku, rozpad więzi międzyludzkich, pogłębiające się wyalienowanie to rzeczywistość czy fikcja? Jednak można nie tylko udawać, że nie istnieją zjawiska negatywne, ale również pozytywne. Media informują nas głównie o negatywnych wydarzeniach, mało uwagi poświęcając zdarzeniom pozytywnym, uważając je za zbyt nudne i mało ekscytujące. Czy w ten sposób relacjonują prawdziwy obraz rzeczywistości czy wytwarzają fikcję? Czy internet jako najnowocześniejsze medium komunikacji pomaga nam w dotarciu do tego, co jest prawdą, czy raczej wciąga nas w świat wykreowanej fikcji? Czy nowoczesne formy komunikacji pomagają nam, czy utrudniają kontakt z realnością? Takich tropów interpretacyjnych jest bardzo wiele i wiele jest odpowiedzi. Uważamy, że pytanie o to, co jest realne, a co fikcyjne ma głęboki sens. Bo jeśli przestaniemy pytać o to, co jest prawdziwe, a co nie, co dostrzegamy, a co ukrywamy, to czy w ogóle będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie kim jesteśmy i jaki jest świat, w którym żyjemy?

Więcej informacji znajdziesz w regulaminie konkursu.


ART MOVES 2010
3 Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach
01.09 – 17.10.2010 Toruń

poniedziałek, 16 maja 2011

UWAGA - II i III rok

Drugoroczni studenci AW proszeni są o zerknięcie, jak świetnie rozwiązane zostało zagadnienie tematycznej... okładki.
Bezczelnie cytuję tu wpis Koleżanki, która świat w te i z powrotem zjeździła i niejedna książkę czytała, a te polecam szczególnie w kierunku twórczego myślenia i natchnienia, a propos tematów okołogeologicznych na tablice koncepcyjne.
Urszulę proszę o wybaczenie, że potraktowałam Jej wpis instrumentalnie ;D

http://przekornie.blogspot.com/2011/05/ksiazki-ksiazki-ksiazeczki.html


(jesli link nie działa, bo Blogger ma muchy w nosie to trzeba sobie adres skopiować i wkleić do paska URL)

Trzeci rok pamięta, że ma robić plansze, ale nie musi ich drukować? Wystarczy na CD.

czwartek, 12 maja 2011

poniedziałek, 2 maja 2011

czujność nie zawadzi!




fot pochodzi z książki: Jenny Gibbs, Projektowanie wnętrz, PWN

Przykładowa tablica inspiracji z próbkami materiałów.

Zbliża się koniec semestru, egzaminy, wystawy, plenery. Ba - czas galopuje!
Mimo, że przed nami jeszcze kilka chwil majowego świętowania na łonie natury i w podziemiach pubów, zapragnęłam uściślenia reguł gry i wyjaśnienia wszelkich zawiłości.

A więc kolejno odlicz:

Dręczony przeze mnie rok drugi ma za zadanie - po pierwsze chodzić sumiennie na zajęcia, a po drugie, przygotować na zaliczenie tablicę koncepcyjną na zadany temat.
Tablica ta powinna być kartonem o wymiarach dopasowanych do zawartości - nie być jednak mniejsza, niż format A3.

1.Proszę o klarowną kompozycję - marginesy, odstępy, światła - wybrane prze Was materiały mają mieć jakiś sens, ułożone być np wg klucza, słowa przewodniego.

2. Estetyka pracy jest bardzo ważna - rzęchy z kleju będą DYSKWALIFIKOWAĆ pracę.

3. Technika - kolaż na papierze/tekturze/płycie/sklejce,

a) praca powinna zawierać materiały tekstylne, fragmenty/próbki okładzin, płytek czy innych materiałów - przyklejone na stałe, bez obsypywania czy odpadania, wyschnięte, nie wydzielające zapachu butaprenu..... krawędzie materiałów ostrych powinny być zabezpieczone.

b) praca powinna zawierać również schematyczne szkice odręczne, obrazujące użycie materiałów i ich funkcję (np przy próbce tapicerki - szkic mebla)

c)można skorzystać też z wycinków z gazet branżowych

Proszę o przemyślenie sprawy i przygotowanie się do tematu - w przyszłym semestrze będziecie robić z tego indeks kolorystyczny wnętrza i projekty pomieszczeń; wprowadzać meble, oświetlenie.


III rok proszę o dokończenie złoceń i zrobienie fotografii swoich prac oraz sporządzenie prostej planszy, ilustrującej przebieg działań. Należy opisać w niej wybraną technikę i przedstawić rezultat pracy.


Oczywiście każda z Państwa prac musi być oddana w egzemplarzu papierowym (plansza) oraz cyfrowym - dwie podpisane płyty.