poniedziałek, 2 maja 2011

czujność nie zawadzi!
fot pochodzi z książki: Jenny Gibbs, Projektowanie wnętrz, PWN

Przykładowa tablica inspiracji z próbkami materiałów.

Zbliża się koniec semestru, egzaminy, wystawy, plenery. Ba - czas galopuje!
Mimo, że przed nami jeszcze kilka chwil majowego świętowania na łonie natury i w podziemiach pubów, zapragnęłam uściślenia reguł gry i wyjaśnienia wszelkich zawiłości.

A więc kolejno odlicz:

Dręczony przeze mnie rok drugi ma za zadanie - po pierwsze chodzić sumiennie na zajęcia, a po drugie, przygotować na zaliczenie tablicę koncepcyjną na zadany temat.
Tablica ta powinna być kartonem o wymiarach dopasowanych do zawartości - nie być jednak mniejsza, niż format A3.

1.Proszę o klarowną kompozycję - marginesy, odstępy, światła - wybrane prze Was materiały mają mieć jakiś sens, ułożone być np wg klucza, słowa przewodniego.

2. Estetyka pracy jest bardzo ważna - rzęchy z kleju będą DYSKWALIFIKOWAĆ pracę.

3. Technika - kolaż na papierze/tekturze/płycie/sklejce,

a) praca powinna zawierać materiały tekstylne, fragmenty/próbki okładzin, płytek czy innych materiałów - przyklejone na stałe, bez obsypywania czy odpadania, wyschnięte, nie wydzielające zapachu butaprenu..... krawędzie materiałów ostrych powinny być zabezpieczone.

b) praca powinna zawierać również schematyczne szkice odręczne, obrazujące użycie materiałów i ich funkcję (np przy próbce tapicerki - szkic mebla)

c)można skorzystać też z wycinków z gazet branżowych

Proszę o przemyślenie sprawy i przygotowanie się do tematu - w przyszłym semestrze będziecie robić z tego indeks kolorystyczny wnętrza i projekty pomieszczeń; wprowadzać meble, oświetlenie.


III rok proszę o dokończenie złoceń i zrobienie fotografii swoich prac oraz sporządzenie prostej planszy, ilustrującej przebieg działań. Należy opisać w niej wybraną technikę i przedstawić rezultat pracy.


Oczywiście każda z Państwa prac musi być oddana w egzemplarzu papierowym (plansza) oraz cyfrowym - dwie podpisane płyty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poproszę wpis w indeksie;)