czwartek, 3 czerwca 2010

PROJEKT PAWILONU POLSKIEGO SEKCJI POLSKIEJ PODCZAS EXPO 2010


żródło:http://www.wwaa.pl/indexworks.html

Czyli polska wycinanka.


PROJEKT PAWILONU POLSKIEGO SEKCJI POLSKIEJ PODCZAS EXPO 2010
WWA Architects
Marcin Mostafa + Natalia Paszkowska


ROZWIĄZANIA MATERIAŁOWE:
"Zewnętrzną warstwę fasady z charakterystycznym inspirowanym tradycyjna ludową wycinanką wzorem, tworzy wycinana frezarką wodoodporna sklejka mocowana na dystansach do elementów stalowej konstrukcji . W modułach od strony zewnętrznej montowane są panele wypełniające, wykonane z poliwęglanu. Plac wejściowy i posadzka wewnątrz pawilonu są wykończone impregnowanym ciśnieniowo drewnem.

Dobór materiałów oraz rodzaj konstrukcji został podyktowany m.in. możliwością wtórnego wykorzystania struktury pawilonu – na przykład w celu zrekonstruowania całości lub fragmentu już po zakończeniu wystawy Expo w którymś z polskich miast.

Kolorystyka pawilonu została zdeterminowana zastosowaniem paneli ze sklejki w naturalnym kolorze drewna. Po zapadnięciu zmroku kolor elewacjom narzuca światło wydobywające się z wyciętych wzorów." (http://www.wwaa.pl/indexworks.html)

warto zobaczyć: http://www.dezeen.com/2010/06/03/polish-pavilion-for-shanghai-expo-2010-by-wwaa-architects/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+dezeen+(Dezeenfeed)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poproszę wpis w indeksie;)