sobota, 12 grudnia 2009

zadanie: pudełeczko z secesyjnym wzorem

Witam, zgodnie z tym, co ustaliliśmy za zajęciach robimy pudełko o wybranym przez siebie przeznaczeniu: pudełko na drobiazgi, skarbonkę, szkatułkę na listy, teczkę na rysunki lub dokumenty, pudełko zapałek. O ile to możliwe wykonujemy je własnoręcznie z kartonu gładkiego, bez prążków czy wyraźnej faktury. Kolor biały - dopuszczalne są inne pod warunkiem wyraźnego uzasadnienia i dopasowania barwy do wzoru.

Wzór - ma to być własna interpretacja secesji, pod względem tematu i formy oraz kompozycji na opakowaniu. Możecie inspirować się roślinami lub/i zwierzętami, owadami, żywiołami. Kolor CZARNY.
Może być wydrukowany na folii samoprzylepnej albo starannie namalowany na pudelku. Może być wycięty ploterem i naklejony, można dodawać elementy w postaci collage'u - jednak uwaga - nie przesadzić! Uważajcie na łączenia materiałów - powinny być niewidoczne, aby nie eksponować efektu "metki sklepowej" naklejonej na pudełko.


Dopasujcie świadomie rodzaj i formę wzoru do formatu pudełka i jego masywności.

Przemyślcie spokojnie formę, stwórzcie kilka wariantów, na konsultacjach wybierzemy jeden, najbardziej udany do realizacji.

Wykonanie projektu: projekt koncepcyjny w postaci planszy z fotograficznymi inspiracjami, Wasze szkice, warianty graficzne, inspiracje innymi obiektami oraz naniesienie wzoru na bryłę pudełka.
Pamiętajcie, że gwoździem programu (i zaliczenia) jest Wasz "secesyjny" wzór, pudełko ma być tylko ekspozytorem, tłem, nie musi być oryginalne czy autorskie.
przykładowe inspiracje papiernicze http://www.thedieline.com/blog/paper_cardboard/


Pamiętajcie o zasadach secesji, o płynnych liniach, świadomej symetrii lub asymetrii wzorowanej sztuką japońską, o logice wzoru (coś zawsze wynika z czegoś innego).
Miałam Wam narysować przykładową pracę, ale nawał pracy zupełnie mi to uniemożliwia, podsyłam zatem "gotowce" to pracy samodzielnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poproszę wpis w indeksie;)